Bikeasy.pl

Uchwyt do telefonu – wybierz z nami najlepszy

Wszystkie

Dziś uchwyt do telefonu coraz częściej traktuje się jako podstawowe wyposażenie samochodu, roweru, motocyklu, a nawet hulajnogi. Nic w tym dziwnego – smartfony to wszechstronne urządzenia, które kierowcy wykorzystują m.in. do odtwarzania muzyki czy korzystania z nawigacji GPS. Do tego np. dla zawodowych kierowców czy przedstawicieli handlowych jest to ważne narzędzie pracy, wykorzystywane oczywiście do rozmów. Wybór uchwytów do telefonów jest dziś ogromny, ale zamówienie tego konkretnego należy wcześniej odpowiednio przemyśleć. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek – sprawdź, czym kierować się przy zakupie tego akcesorium!

Dlaczego uchwyt do telefonu jest praktyczny?

Nie da się ukryć, że korzystanie z telefonu w samochodzie bez odpowiedniego uchwytu jest zarówno niewygodne, jak i wyjątkowo niebezpieczne. Wiecznie sięgasz po urządzenie do różnych zakamarków auta, a do tego musisz odrywać wzrok od drogi, aby cokolwiek z jego pomocą zrobić. Zdecydowanie odradzamy takie zachowanie – stwarzasz zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Uchwyt na telefon to praktyczne, a przy tym tanie akcesorium samochodowe. Telefon jest stabilnie zamocowany, w zasięgu Twojego wzroku oraz dłoni. Możesz wygodnie korzystać z nawigacji, jak i zmieniać utwory na odsłuchiwanej w aucie playliście z muzyką. Oprócz tego w dobrym uchwycie możesz z powodzeniem ładować swojego smartfona. Na rynku znajdziesz nawet modele ze wbudowanym złączem do ładowania, a nawet ładowarką indukcyjną.

gub holder

To również przyjemniejsza obsługa telefonu związana z odbieraniem i kończeniem połączeń. Do tego zyskujesz pewne miejsce do przewożenia telefonu w aucie. Dobrze zamocowany zostanie w uchwycie nawet w czasie ostrych manewrów czy przy wypadku. Gdyby leżał luźno, może stanowić poważne zagrożenie dla Ciebie, jak i pasażerów.

Jeśli więc regularnie korzystasz z telefonu w aucie, nie powinieneś zastanawiać się nad tym czy kupić do niego uchwyt samochodowy, ale jaki! W tym właśnie Ci pomożemy.

Czym musi się charakteryzować uchwyt do telefonu?

Absolutnie najważniejsza kwestia to bezpieczeństwo! Korzystanie z uchwytu powinno w możliwie najmniejszym stopniu rozpraszać Twoją uwagę, którą skupić powinieneś przede wszystkim na drodze. Z tego powodu ważny jest wybór odpowiedniego systemu mocowania, najlepiej takiego, który da się obsługiwać jedną ręką.

Równie istotny jest łatwy dostęp do telefonu, aby praktycznie bez odrywania wzroku od drogi dało się szybko np. uruchomić jakąś aplikację czy odebrać połączenie. Istotne jest także to, aby akcesorium było solidne, zarówno pod kątem wytrzymałości, jak i stabilności mocowania samego smartfona. Pamiętaj, że wygląd i kolorystyka tego produktu zdecydowanie schodzi na dalszy plan. Kupując uchwyt samochodowy do smartfona, zacznij od zweryfikowania jakości jego wykonania, a dopiero później skup się na wyglądzie, dopasowując produkt do własnego gustu.

Kupujesz uchwyt do telefonu? Na to koniecznie zwróć uwagę!

O jakości wykonania już wspominaliśmy – jest ona bardzo ważna i to przede wszystkim na jej weryfikacji musisz się skupić. Są jednak jeszcze inne istotne rzeczy, na które również powinieneś zwróci uwagę. Zanim kupisz samochodowy uchwyt do telefonu, sprawdź koniecznie:

akcesoria do samochodu
wielkość akcesorium

Im mniej, tym lepsze, gdyż łatwiej będzie Ci je zamontować w aucie, a i unikniesz problemu ograniczania widoczności przez uchwyt.

rozstaw uchwytów dla telefonu

Akcesoria te są uniwersalne, ale praktycznie zawsze pasują do smartfonów o określonej szerokości; Producenci podają minimalny i maksymalny rozstaw elementów mocujących, dlatego zmierz szerokość telefonu i upewnij się, że będzie pasować.

sposób mocowania

Najczęściej spotkasz się dziś z przyssawką na szybę, uchwytem do kratki wentylacyjnej lub mocowaniem na taśmę samoprzylepną (rozwiązania te omówimy dokładniej w dalszej części).

Szczególnie ważny jest rozmiar telefonu – pamiętaj, aby upewnić się, że Twój smartfon będzie kompatybilny z wybranym uchwytem. Do tego kluczowy jest wybór systemu mocowania, dlatego teraz zajmiemy się ich omówieniem.

Uchwyt do telefonu z mocowaniem na przyssawkę

Niewątpliwie obecnie jest to rozwiązanie najpopularniejsze, ale czy aby faktycznie najlepsze? W przypadku tych uchwytów ich podstawa zakończona jest dużą przyssawką, którą montuje się na szybie, zazwyczaj czołowej. Rozwiązanie wygodne, gdyż montaż i demontaż zajmuje dosłownie chwilę. Do innych ważnych plusów należy zaliczyć:

Uchwyt do telefonu z mocowaniem na przyssawkę
Dobrą stabilność

Solidny uchwyt powinien być niepodatny na ostre hamowanie, szybkie pokonywanie łuków czy nierówności w drodze.

Montaż na szybie czołowej

Dzięki któremu kierowca nie musi zbyt mocno odrywać wzroku od drogi.

Uniwersalność

Najczęściej uchwyty mają duży zakres regulacji zaczepów, obsługując większość popularnych smartfonów.

Niestety rozwiązanie to ma też istotne wady. Po pierwsze z biegiem czasu przyssawka traci swoją elastyczność i coraz gorzej trzyma się szyby. Problem pogłębiają bardzo niskie temperatury lub duże upały – w trakcie takiej pogody jest ryzyko, że uchwyt po prostu się odklei. To z kolei grozi upadkiem telefonu z większej wysokości, co może mieć niekorzystne konsekwencje.

Dodatkowo, choć z jednej strony kierowca ma telefon na szybie, a więc nie odrywa wzroku od drogi, to z drugiej strony uchwyt ogranicza nieco pole widzenia. Warto mieć to na uwadze. Do tego w niektórych samochodach szyba czołowa jest dość mocno wysunięta do przodu. Może się okazać, że skorzystanie z telefonu będzie niestety mocno rozpraszało uwagę.

Uchwyt do telefonu mocowany na kratce wentylacyjnej

Równie popularne są uchwyty z mocowaniem do kratki wentylacyjnej. Rozwiązanie uniwersalne, choć konstrukcja tego elementu w niektórych auta jest mocno fantazyjna i unikalna, dlatego decydując się na to akcesorium, upewnij się, że będzie pasowało.

Przydatne akcesoria do samochodu

Uchwyt do telefonu na kratkę ma jedną niezwykle istotną zaletę – w żaden sposób nie ogranicza pola widzenia kierowcy. Co więcej, wyloty wentylacyjne w praktycznie każdym aucie znajdują się na konsoli centralnej, do której z oczywistych względów kierujący pojazdem na komfortowy dostęp. W efekcie zamocowanie tam uchwytu sprawia, że zyskasz bardzo wygodny dostęp do swojego telefonu.

Zaletą jest również prostota montażu. Uchwyt wystarczy wsunąć w łopatkę kratki, a później wysunąć, jeśli będziesz chciał go zabrać. To świetne rozwiązanie dla kierowców zawodowych poruszających się różnymi autami. Można wygodnie przenosić akcesorium z jednego pojazdu do drugiego.

Co z wadami? Oczywiście pewne są, a do najważniejszych należy zaliczyć pewne ograniczenie przepływu powietrza w kratce, do której podczepiony jest uchwyt. Trzeba być również ostrożnym zimą, gdy z nawiewu leci ciepłe powietrze, które może nagrzewać nadmiernie obudowę telefonu.

Jednak pomimo tych wad uchwyty samochodowe do telefonu mocowane w kratce to naprawdę dobry wybór. Są uniwersalne, funkcjonalne i proste w obsłudze, a do tego stosunkowo tanie. Jeśli tylko chcesz, akcesoria takie znajdziesz w naszym sklepie internetowym – zamów już dziś!

Uchwyt przyklejany do deski rozdzielczej to zazwyczaj najgorszy wybór

W sprzedaży nadal dostępne są uchwyty z mocowaniem…na taśmę dwustronną. Niestety naszym zdaniem jest to najgorsze z możliwych rozwiązań. Teoretycznie połączenie powinno być idealne, ale w praktyce rzadko kiedy, tak jes

Uchwyt przyklejany do deski rozdzielczej

Wynika to z faktu, że producenci aut stosują bardzo różnorodne materiały do wykańczania wnętrz. Zazwyczaj taśma klejąca po prostu się ich nie trzyma, a jeśli dodać do tego obciążenie telefonem, uchwyt potrafi odpaść w najmniej oczekiwanym momencie. Co gorsza, klej może pozostawić brzydką i trudną (czasem niemożliwą) do usunięcia plamę.

Warto jednak wspomnieć, że wiele takich uchwytów jest magnetycznych. Do zestawu dodawana jest mała blaszka, którą należy dokleić do obudowy telefonu lub włożyć pod futerał. Dzięki temu smartfon magnetycznie „przykleja” się do uchwytu, a więc ten sposób montażu jest wyjątkowo wygodny. Jednak pamiętaj, że blaszka pogarsza wygląd smartfona. Jeśli jesteś estetą, rozwiązanie to zapewne nie przypadnie Ci do gustu.

Inne rodzaje uchwytów do telefonu

Aby być uczciwym, musimy jeszcze wspomnieć o dwóch nieco nietypowych sposobach na trzymanie telefonu w aucie. Na rynku znajdziesz specjalne maty antypoślizgowe, jak i…uchwytu na kierownicę. Czy są to produkty godne uwagi?

Antypoślizgowa mata do telefonu

W sklepach znajdziesz je zarówno w formie lekko klejącej, jak i całkowicie suchej, wykonane z materiału, który dzięki dużej przyczepności utrzymuje telefon w jednej pozycji. Rozwiązanie wydaje się ciekawe - matę umieszcza się np. gdzieś na desce rozdzielczej, a później po prostu kładzie na niej smartfona.

Jednak w praktyce akcesorium to jest mało przydatne. Urządzenie leży na nim, a więc trudno oczekiwać, że mata pozwoli np. na wygodne korzystanie z nawigacji GPS. Do tego niestety przy wypadku albo poważniejszych manewrach jest duże ryzyko, że telefon odczepi się od antypoślizgowego materiału. Niewielkie urządzenie staje się pociskiem, mogąc zrobić naprawdę poważną krzywdę.

W przypadku lepkich mat pojawia się konieczność ich regularnego mycia, aby „odświeżyć przyczepność”. Do tego niskiej jakości produkty mogą się dosłownie rozpuszczać, pozostawiając brzydkie i niemożliwe do usunięcia plamy na desce rozdzielczej.

Uchwyt do telefonu na kierownicę

Być może spotkałeś się również ze specjalnym uchwytem mocowanym do obręczy kierownicy, od wewnętrznej jej części. Na pierwszy rzut oka rozwiązanie wydaje się wręcz genialne, gdyż telefon mamy dosłownie pod ręką. I faktycznie, taki gadżet może się przydać osobom, które często prowadzą rozmowy telefoniczne. Odbieranie i kończenie połączeń jest wręcz bajecznie wygodne.

Schody zaczynają się jednak wtedy, gdy np. chcesz korzystać z nawigacji. Wieczne obracanie kierownicą będzie utrudniało patrzenie na ekran, przez co korzystanie z nawigacji stanie się mniej komfortowe. Do tego telefon w takim miejscu może przeszkadzać w momencie wykonywania gwałtownych manewrów, co ma niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo. Co gorsza, pamiętaj o poduszce powietrznej! Jest ryzyko, że przy jej odpaleniu telefon zostanie wystrzelony w Twoją twarz - zapewne domyślasz się, jakie mogą być tego konsekwencje?

Jaki uchwyt do telefonu wybrać?

Jeśli chcesz korzystać w aucie z nawigacji GPS, odtwarzać muzykę, ładować telefon czy odbierać połączenia, najlepiej wybierz uchwyty mocowane w kratce wentylacyjnej lub ewentualnie na przyssawkę. Są najpewniejsze, uniwersalne i proste w obsłudze, a do tego bardzo funkcjonalne. Jeśli szukasz porządnie wykonanych, niezawodnych i niedrogich, samochodowych uchwytów do telefonu, zajrzyj na do nas na stronę. W naszym sklepie sprzedajemy najlepsze akcesoria tego typu – zamów już dziś!

Jaki uchwyt do telefonu wybrać?

Jeśli chcesz korzystać w aucie z nawigacji GPS, odtwarzać muzykę, ładować telefon czy odbierać połączenia, najlepiej wybierz uchwyty mocowane w kratce wentylacyjnej lub ewentualnie na przyssawkę. Są najpewniejsze, uniwersalne i proste w obsłudze, a do tego bardzo funkcjonalne. Jeśli szukasz porządnie wykonanych, niezawodnych i niedrogich, samochodowych uchwytów do telefonu, zajrzyj na do nas na stronę. W naszym sklepie sprzedajemy najlepsze akcesoria tego typu – zamów już dziś!

bardzo wygodny dostęp do telefonu,
komfort korzystania ze smartfona,
bezpieczeństwo.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *